 POLICEJNÍ MISTROVSTVÍ 2003 VE FOTBALU
„O pohár policejního prezidenta“
Ve dnech 17. – 20. června 2003 se v Hradci Králové uskutečnilo Policejní mistrovství ČR 2003 ve fotbalu. Technickým uspořádáním byla pověřena Policie ČR správa Východočeského kraje. A jak se tohoto pověření zhostila? Čtěte další řádky a posuďte sami.
Mistrovství proběhlo na dvou stadionech, a to na hřišti SK Hradec Králové a Háječek v Malšovicích. Zúčastnilo se 10 mužstev, omluvila se družstva Policejního prezidia ČR a Policie ČR správy Středočeského kraje. Ostatní bojovala po losování ve dvou základních skupinách, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Ve skupině „A“ vyhráli Východočeši, ve skupině „B“ borci reprezentující službu cizinecké a pohraniční policie, kteří z finálového utkání odešli vítězně. Porazili Východočechy 2 : 0 a domů si odvezli titul Mistr Policie ČR ve fotbale pro rok 2003.
Konečné pořadí Policejního mistrovství ČR 2003 ve fotbale bylo následující:
1. P ČR služba cizinecké a pohraniční policie
2. P ČR správa Východočeského kraje
3. P ČR správa Severomoravského kraje
4. P ČR útvary s celorepublikovou působností
5. P ČR správa Jihočeského kraje
6. P ČR správa Jihomoravského kraje
7. P ČR správa hlavního města Prahy
8. P ČR správa Severočeského kraje
9. P ČR správa Západočeského kraje
10. útvary Ministerstva vnitra a policejních škol
Jako nejlepší hráč turnaje byl vyhlášen Štěpán Zonyga (P ČR správa Východočeského kraje), brankářem s největší úspěšností se stal Erik Golinský (P ČR správa Severomoravského kraje) a gólmanem turnaje Jiří Hájek (P ČR správa Jihočeského kraje).
Co všechno obnášela příprava tak velkého turnaje jsme se zeptali tajemnice mistrovství paní Mgr. Jany Soukupové.
Jak dlouho jste mistrovství připravovali?
Mistrovství se připravovalo již od začátku roku 2003, kdy se řešily obecné otázky jako, kdy, kde, kolik bude sportovců, ubytování, stravování, sponzoři…
Jak často se realizační tým scházel a jak jeho členové plnili úkoly?
Úzký realizační tým se scházel od února podle potřeb. Každý z jeho 11 členů měl své přidělené úkoly, za které zodpovídal. Na společných zasedáních se řešily pouze ty skutečnosti, u kterých platilo „více hlav, více rozumu“.
Kolik lidí se mistrovství zúčastnilo? A kolik bylo potřeba organizačních pracovníků?
Mistrovství se zúčastnilo 250 osob, z toho bylo 40 organizačních pracovníků ze správy Východočeského kraje a 210 sportovců deseti družstev. Přijela i celá řada hostů, ale kolik jich skutečně bylo, to opravdu nevím.
Můžete čtenářům prozradit, kolik celá akce stála? Podařilo se vám sehnat sponzory?
Akce byla spolufinancována naším sportovním policejním klubem a jelikož je klub právnickou osobou, považuji tyto informace za důvěrné. Na financování mistrovství se podílel taktéž UNITOP ČR. Ze strany sponzorů byl o policejní mistrovství velký zájem. Věnovali pro vítěze věcné ceny, které byly opravdu kvalitní, například hodinky, sportovní tašky, trika, uzeniny, kosmetika a další.
Čemu jste se nejvíce při přípravě a realizaci akce nejvíce zasmála?
Zasmála jsem se až při samotném mistrovství, když kolega komentoval zápas, ve kterém hrály útvary s „celořepublikovou“ působností. Zkuste toto slovo říci několikrát za sebou!
Co vás málem rozplakalo, že jste měla chuť se vším prásknout?
Rozplakalo? Tak daleko to nedošlo, ale vztek jsem měla, když na nás v ubytovně chtěli dopředu seznamy ubytovaných osob s adresami a nešlo jim vysvětlit, že např. služba cizinecké a pohraniční police, útvary s celorepublikovou působností, školy MV se v konečné sestavě sejdou až na místě.
A co rodinné zázemí, manžel, děti? Jak ti se smiřovali s vaším pracovním nasazením?
No, že by rodina jásala, to ne. Pravda je, že ani nic nenamítala, snad i proto že vědí, jak tuto práci dělám ráda. Tak co jim zbývá.
Jak jste byla nakonec s akcí spokojená? Půjdete znovu do pořádání něčeho podobného?
Spokojená jsem byla. Organizačně to klaplo. Hlavní je, že sportovci byli spokojeni. Někteří družstev přišli poděkovat, že se jim v Hradci mistrovství líbilo a to potěší. Poděkování patří celému organizačnímu výboru policie Východočeského kraje, protože uspořádat mistrovství je týmová práce a ten tým pod vedením plk. JUDr. Petra Přibyla, plk. Ing. Josefa Nerudy a plk. JUDr. Jaroslava Jonáka byl fakt dobrý. S takovými lidmi se nemusíte bát jít do dalších sportovních akcí.
Vám bezesporu také patří poděkování za podíl na organizaci největšího policejního mistrovství a přání, aby vám vaše vitalita ještě dlouho vydržela.
V rámci mistrovství se odehrálo přátelské utkání mezi zástupci Policie ČR a zástupci Ministerstva vnitra ČR a Policejního prezidia ČR. Skončilo remízou 2 : 2. mezi celebrity, které se zúčastnily boje, patřily například Mgr. Pavel Přibyl – vrchní ředitel úřadu Ministerstva vnitra, plk. Mgr. Vladislav Husák, náměstek policejního prezidenta, plk. Ing. Antonín Kreml, ředitel služby správních činností Policejního prezidia ČR, JUDr. Petr Ibl, dřívější náměstek ministra vnitra, dnes předseda poslaneckého klubu ČSSD, plk. Ing. František Snopek, ředitel P ČR správy hl. m. Prahy, plk. Ing. Josef Neruda, náměstek ředitele P ČR správy Východočeského kraje a řada dalších. K průběhu utkání nám pár slov sdělil ředitel odboru sportu MV PaedDr. Jaromír Vodehnal.
Kdo přišel s nápadem tento zápas sehrát?
Nevím, kdo první s tímto nápadem přišel, faktem ale je, že se sešlo dost hráčů „funkcionářů“, aby se zápas mohl sehrát.
Co bylo smyslem tohoto utkání?
Stejně jako u všeho sportu – relaxace, uvolnění, zbavení se stresu, zvýšení fyzické kondice atd. V neposlední řadě i setkání mimo kanceláře v neformálním prostředí, zhlédnutí finálových utkání mistrovství.
S jakými pocity jste hráli?
Tady mohu mluvit pouze za sebe. Hrál jsem s nasazením a mohu říci, že nás soupeř nešetřil.
Jak hráči obou týmů remízu hodnotili?
Remíza byla spravedlivá a naše družstvo, složené pouze pro tento zápas, ji rozhodně považovalo za úspěch.
|